2016/2017-ES TANÉVBEN INDULÓ KÉPZÉSEINK

3 év

1

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A szociális gondozó és ápoló szociális szakember irányításával képes az idős és a fogyatékos ellátás intézményi és intézményen kívüli, a személyes szolgáltatások területén szükséges szociális gondozási feladatok ellátására. Munkája eredményessége érdekében a kliensekkel és munkatársaival személyes kapcsolatokat kialakít ki, velük együttműködik. Felméri a fogyatékos és az idős ember sajátos szükségleteit, és az ápolási, gondozási, fejlesztési, rehabilitációs tervnek, programnak megfelelően nyújtja az alap- és a személyre szóló szolgáltatásokat. Ha szükséges, baleset vagy hirtelen egészségromlás esetén elsősegély nyújtására is képes. A munkához kapcsolódó adminisztrációs feladatokat ellátja.

A 2016/17-es tanévben induló új képzésünk

a SZAKGIMNÁZIUMI KÉPZÉS

tanulmányi terület kódja

Ágazat

Képzési idő

Felvehető osztály

022

Egészségügy

4 év

1

A szakgimnáziumi képzésen közismereti és egészségügyi ágazati szakképzési kerettantervre épülő oktatás történik, mely szakmai érettségi vizsgával zárul.

A gyakorlati oktatás színtere a Budai  Irgalmasrendi Kórház és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat budapesti intézményei. A szakmai gyakorlatok ideje alatt a kórház orvosainak és szakdolgozóinak közreműködése biztosítja a magas színvonalú szakmai felkészítést.

Diákjaink megismerik a Szeretetszolgálat széles tevékenységi körét, a gyakorlatok alkalmával lehetőségük nyílik bekapcsolódni a szociális intézmények munkájába. Az iskolában és a gyakorlati helyeken is jól teljesítő tanulókra a későbbiekben munkavállalókként is számítanak az intézmények.

A képzésbe csak az a tanuló vehető fel, aki az egészségügyi alkalmassági feltételeknek megfelel.

Felvételi eljárás

Jelentkezni, az általános iskola által kitöltött jelentkezési lappal lehet. A jelentkezési lapon fel kell tüntetni a tanulmányi terület kódját.

Az általános felvételi eljárás keretén belül NEM kell részt venni a tanulóknak a központi írásbeli vizsgán. A jelentkezőket az általános iskolai tanulmányi eredmények alapján rangsoroljuk.

A felvételi kérelmekről az 5. , 6. , 7. osztályos év végi és a 8. osztályos félévi osztályzatokból képzett pontszám alapján döntünk. (magyar nyelv és irodalomból, történelemből, matematikából, biológiából)

Az SNI tanulók külön írásbeli kérelem alapján felmentést vagy kedvezményt kaphatnak. (ld Nkt. 51.§ 5. bek.) A szakértői véleményt kérjük csatolni a jelentkezési laphoz!

FELNŐTTOKTATÁS

SZOCIÁLIS SZAKGONDOZÓ KÉPZÉS

Szakképzés típusa:   Érettségi utáni szakképzés.
Tagozat  esti
OKJ szám:  54 762 03
Elméleti tananyag képzési ideje:  60%
Gyakorlati tananyag képzési ideje:     40%
Képzési idő:  2 év
Nyári gyakorlat  160 óra
Szakmai előképzettség:  -
Szintvizsga:  -

A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör(ök), foglalkozás(ok)

FEOR száma

FEOR megnevezése

A szakképesítéssel
betölthető munkakör(ök)

gerontológiai gondozó,

pszichiátriai gondozó,

szenvedélybeteg gondozó

szociális gondozó, szervező

szociális gondozó, szak gondozó

fogyatékossággal élők gondozója

szociális gondozó és ápoló

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A szociális szakgondozó, felsőfokú szociális diplomával rendelkező szakember irányításával képes a szociális ellátás intézményi és intézményen kívüli, a személyes szolgáltatások és a személytől távoli területeken szükséges szociális segítő feladatok ellátására. Segítséget nyújt - az ápolás, a személyes gondozás, a tervezés, a szervezés módszereinek és eszközeinek felhasználásával, a szolgáltatást igénybe vevő fizikai, mentális, szociális és lakókörnyezeti szükségleteinek kielégítéséhez, figyelembe véve annak életkorát, élethelyzetét, egészségi állapotát.

Munkája eredményessége érdekében a kliensekkel és munkatársaival személyes kapcsolatokat kialakít ki, velük együttműködik. A szociális problémamegoldásban irányítással és kompetenciájának megfelelő területeken önállóan dolgozik. Ha szükséges, baleset vagy hirtelen egészségromlás esetén elsősegély nyújtására is képes. A szociális munka adminisztrációjának kialakításában és működtetésében tevékenykedik.

SZOCIÁLIS GONDOZÓ ÉS ÁPOLÓ KÉPZÉS ESTI TAGOZATON FELNŐTTEK RÉSZÉRE

Szakképzés típusa:

Középfokú szakképzés, olyan tanulók részére,
 akik a szakiskolai közismereti kerettantervben
 előírt követelményeket vagy a középiskola tizedik
 évfolyamát eredményesen teljesítették,
 vagy valamilyen típusú érettségivel rendelkeznek.

Tagozat:  esti
OKJ szám:  34 762 01
Elméleti tananyag képzési ideje:  60%
Gyakorlati tananyag képzési ideje:         40%