Fogyatékkal élők lakhatása
2016. március 31.

Minőségi lakhatás a fogyatékkal élők számára

Több ezer, nagy létszámú ápoló-gondozó intézményben élő fogyatékos embernek teszi lehetővé egy uniós pályázat, hogy önállóságot adó, szükségleteinek jobban megfelelő otthonba költözzön.

A harmincötmilliárd forintos keretösszeggel kiírandó uniós pályázat várhatóan szeptemberben jelenik meg – tájékoztatott a szociális ügyekért és felzárkózásért felelős államtitkárság. A kormány tervei szerint a pályázaton azok az állami, civil és egyházi fenntartók indulhatnak – önrész nélkül –, amelyek fogyatékos személyek számára tartanak fenn nagy létszámú bentlakásos ápoló-gondozó intézményeket.

A folyamat lényege, hogy a mamutintézményekben élőket olyan kisebb, szükségleteiknek jobban megfelelő otthonokba költöztessék, ahol a szakmai segítség mellett hozzájutnak a szociális és egyéb szolgáltatásokhoz, lehetőségük van kapcsolatokat teremteni, munkát vállalni.