Szakmai gyakorlat
2016. június 14.

Idén sem marad el a szakmai gyakorlat

Iskolánk tanulóinak szakmai gyakorlata június 20-tól július 15-ig tart. A gyakorlat több intézményben zajlik, az egyik a Budai Irgalmasrendi Kórház, ahol több száz, különböző képesítéssel rendelkező orvos és ápoló, valamint önkéntes segítő dolgozik a betegekért. A gyakorlat időtartama 2 hét. Ugyancsak ennyi ideig tart a szakmai gyakorlat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat saját fenntartású intézményeiben, főként idősotthonokban is.

A tanulók feladata, hogy szakképzett ápolók, gondozók felügyelete mellett és irányításával működjenek közre a betegek, idősek gondozásában, segítsenek nekik a mindennapi teendők ellátásában. Ilyen lehet az étkezés, az ágy rendbetétele, gyógyszertári vásárlás, közös séta vagy a betegek átmozgatása.